Vraník 2017 - na Lipník zbyla bramborová, ale chutnala

publikováno 10.03.2017 (aktualizováno 12.03.2017)

Zahájení letošní sezóny už tradičně proběhlo první únorovou sobotu va Slatiňanech. Stejně jako muslim do Mekky, tak pravověrný český pétanquer každoročně míří do Slatiňan. Dobrovolně vstává, kilometry smýká auto po náledí, mnoho hodin křehne a mrzne, ale nemůže si pomoci. Po zimě má totiž "absťák". Ani lipničtí hráči nemohli jinak a tak s kolegy z vlastních řad i jiných klubů dali do kupy týmy a vyrazili. A jak na Vraníka vzpomíná Jana Fafková, která s Petrem Vavrovičem a Sylvou Mandíkovou zůstala těsně pod bednou, si můžete přečíst níže.

"Jak to měli ostatní nevím, já mohu napsat jen za náš team. Cíl našeho teamu (Sylva + Péťa Vavrovič st. + moje maličkost) byl jasný - BÝT nejlepší z Lipníka a to se nám podařilo. První na koho jsme narazili, byl vlastní manžel (Fáfa) s Jindrou Kaucou a Honzíkem Reslem, tak nám trochu ztvrdnul úsměv. Když se nám je však podařilo porazit, tak už jsme se začali usmívat. Další zápas jsme se nemohli srovnat s terénem a přišla prohra a pak to pokračovalo nahoru dolu. Jaké bylo pro nás překvapení, když jsme se nakonec dostali do 16, kde jsme se probojovali až na 4. místo."

Čtvrté místo v prestige turnaji s takovým obsazením je krásný výsledek. Ze závěrečného fota je vidět, že tato brambora lipnickému týmu chutnala :-) Gratulace.

Vzpomínala Fafča, sepsala Ajlan