Ostře sledované koule 2017 - chybělo (škoda) jen razítkování pozadí

publikováno 17.04.2017

Šedesát tři týmů přerušilo své velikonoční hodování a přes nepříznivou meteorologickou předpověď dorazilo na historicky první ročník turnaje Ostře sledované koule. Prezident CdP Loděnice Honza Marhoul nás přivítal vtipně ve stylu Menzelova oskarového filmu a jediné, co snad na konci chybělo, bylo razítkování pozadí vítězů. Těžko ovšem říci, zda by se tato výstřednost setkala s nadšením zúčastněných :-)

Aby pořadatel uspokojil co možná nejvíce zájemců o hru, zvolil systém skupin na dvě prohry s postupem do děravé KO 64. Na skupinový systém netradiční byla hra na časový limit, ale celkem to nevadilo, neboť nikoho nelákala představa půlnočního finále za romantického ševelení po celý den očekávaného deště při vlahých pěti Celsiových stupních.

Postup ze skupiny si zajistilo osm lipnických hráčů, jen Jirka Chalupa se Sylvou Mandíkovou do KO neprošli. Děravým pavoukem propadli do KO 32 všichni až na Petra s Janou. Ti si museli 64 odehrát a vyhrát. V bojích o postup do 16-ky vypadli Katka Froňková s Janem Marhoulem a Pavla Beranová s Pavlem Mazúrem a v  dalším kole porazil tým Fafků Petra Vavroviče ml. s Jirkou Froňkem a tím mu bohužel překazil cestu k dalšímu postupu. To je vždy nemilé, když se na hřišti sejdou týmy z jednoho klubu.

V semifinále přálo štěstí Fafkům, kteří se přes tým z Kolové Ivo Kacerovský + Petr Plucar dostali do finále. Naopak Petr Morávek s Blankou Froňkovou neprošli přes tým Hynek Vyoral + Dana Šplechtová a zahráli si o 3. místo, kde byl lepší tým Kolové, a tak na Petra s Blankou zbylo krásné bramborové umístění. Fafkovi měli v začátku finálového zápasu s Hynkem a Danou trochu problémy a prohrávali už 2:8, přesto hru za vydatné podpory diváků otočili na 12:10 ve svůj prospěch. Pak ale Hynek poslední koulí střílel 13. lipnický bod a nešťastně posunul košonek ke svým 3 koulím. Zvítězil tedy tým z Kostomlat a odvážel si z Loděnice prvního pétanque Oskara.

Sepsaly Fafule a Ajlan, nafotil Smrčín a Alena Vaníčková