21. Prvomájové koule barona Prášila 2017

publikováno 05.05.2017 (aktualizováno 14.05.2017)

Ve známém ořešském pétanqueovém areálu se v sobotu 29.4.2017 uskutečnil 21. ročník turnaje o Prvomájové koule barona Prášila. Po ranním mrazu přešlo slunečné dopoledne do deštivého, chladného a větrného odpoledne, ba dokonce chvílemi hráči byli bombardováni i krupobitím. A povětrnostním podmínkám veskrze odpovídal i terén. Což těm, co hráli v horní části zahrady poblíže lanového centra bylo ještě hej! O to většími chudáky byli hráči na parkovišti přímo u penzionu, kde terén se velmi blížil podmínkám ve Vojnově Městci z předchozího týdne. K tomu všemu se turnaj hrál na skupiny na dvě prohry - a pěkně se táhl. Nebylo vyjímkou, že ten, kdo nemusel hrát baráž, měl kolem 16. hodiny za sebou odehrány teprve 3 zápasy.

Poměrně hojná účast (60 týmů) byla podpořena z valné části autobusovou výpravou rozjuchaných švédských a dánských důchodců, jak již v tuto roční dobu bývá zvykem. Účastnili se ale i reprezentanti Slovenska či Německa. Přítomnost domácích hráčů byla tentokrát slabší - a není divu! Ve stejný termín se hrál turnaj Grand prix Mariánských Lázní (tentokrát však pro nezpůsobilost terénu přeložený z Mariánských Lázní do Kolové) - a některé z dam odjely na ženské Mezinárodní mistrovství Polska konané v městě Nysa.

Z lipnických brali účast Petr Morávek s Blankou Froňkovou (celkově 7. místo) a Pavel Mazúr s Rudou Vaníčkem ze Sokola Kostomlaty, kteří skončili na 26. pozici.

Jakub Konšel (POP Paha)

Pavel Hodboď (Carreau Brno)

Pavel Fereš (PK 1293 Vojnův Městec)

Pavel Pachla (AURA Havlíčkův Brod)